Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 22 października 2017

Obrazkowy kurs językowy angielskiego - recenzja i KONKURSMówi się, że obraz jest wart tysiąca słów. Z takiego założenia wychodzą również autorzy książki Obrazkowy kurs językowy angielskiego wyd. PONS. 

Jest to podręcznik przeznaczony dla osób na poziomie A1-A2, którzy są wzrokowcami. Książka opiera się na metodzie wizualnej, dlatego zawiera mnóstwo obrazów, ilustracji i zdjęć, które pomagają naszemu mózgowi przyjmować treści. Składa się ona z 20 rozdziałów, które związane są z sytuacjami z życia codziennego np. poznawanie nowych osób czy zakupy.

Każdy rozdział rozpoczyna się od wprowadzenia w języku polskim. Zawiera ono krótki opis danego zagadnienia oraz spis omawianych tematów i zagadnień gramatycznych. 


W dalszej części książki znajdziemy ćwiczenia na słownictwo, rozumienie ze słuchu i gramatykę. Pod koniec rozdziału znajduje się Moje podsumowanie, dzięki któremu możemy powtórzyć najważniejsze słowa i zwroty z danego tematu. Na niektórych stronach znajdziemy także ciekawostki związane z brytyjską kulturą. Do każdego ćwiczenia podane są rozwiązania. 


Do kursu dołączona jest również płyta CD zawierająca ponad 200 nagrań. Na końcu znajduje się słowniczek. Całość wydana jest w niezwykle atrakcyjnej oprawie, która sprawia, że nauka jest naprawdę przyjemna. Ilość obrazków nie jest przytłaczająca, jest ich odpowiednio dużo, aby łatwiej przyswoić dane zagadnienie. Żadna ilustracja nie jest też przypadkowa i nie stanowi wyłącznie ozdoby. Ma raczej za zadanie wywołać skojarzenia i przyśpieszyć zapamiętanie. 

Format książki jest duży i wygodny, a papier miły i przyjemny w dotyku. Moim zdaniem jest to idealna propozycja dla osób, którzy zaczynają naukę angielskiego lub chcą sobie przypomnieć podstawy. Idealnie nadaje się do samodzielnych powtórek, ale również jako pomoc na lekcjach. Żałuję, że nie mam uczniów na poziomie A1 - na pewno często korzystałabym z tej propozycji!

*  *  *
A teraz to, na co wszyscy czekają - KONKURS. Do wygrania są dwie książki Obrazkowy kurs językowy angielskiego. Co zrobić, aby jedną zgarnąć dla siebie? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: 

Dlaczego to właśnie do Ciebie powinien powędrować Obrazkowy kurs językowy angielskiego?


REGULAMIN KONKURSU
 1. Zadaniem konkursowym jest odpowiedź na pytanie: Dlaczego to właśnie do Ciebie powinien powędrować Obrazkowy kurs językowy angielskiego?
 2. Nagrodą w konkursie jest książka wyd. PONS "Obrazkowy kurs językowy angielskiego". 
 3. Odpowiedź na pytanie konkursowe należy umieścić pod tym postem w komentarzach lub przesłać na adres specyfikajezyka@gmail.com z dopiskiem w temacie Konkurs do 29.10.2017 do godz. 23:59.
 4. Odpowiedź musi posiadać oryginalną treść i nie może być skopiowana, ani użyta w jakimkolwiek wcześniejszym konkursie.
 5. Spośród nadesłanych odpowiedzi organizator wybierze dwie, do autorów których powędruje nagroda. 
 6. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Specyfika Języka.
 7. Nadesłane odpowiedzi zostaną ocenione przez organizatora konkursu. Pod uwagę będzie brana kreatywność i oryginalność, a także poczucie humoru :) 
 8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30.10.2017 na blogu oraz w mediach społecznościowych. Ze zwycięzcami organizator skontaktuje się również drogą mailową.
 9. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą w ciągu 48h od momentu opublikowania wyników, organizator zastrzega sobie prawo do wyłonienia innego zwycięzcy.
 10. Poprzez wzięcie udziału w konkursie, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu.
 11. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją treści tego regulaminu.

Zapraszam do udziału i wszystkim chętnym życzę powodzenia! Byłoby mi miło, gdybyście powiedzieli o konkursie znajomym i udostępnili post konkursowy na swojej tablicy na Facebooku. :)

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...