Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 16 października 2016

ENGLISH MATTERS - magazyn dla uczących się języka angielskiego

ENGLISH MATTERS to magazyn dla uczących się języka angielskiego. Ukazuje się co dwa miesiące i tworzony jest przez brytyjsko-polski zespół. Jego treść stanowią artykuły w języku angielskim, do których dołączone są słowniczki.

Dziś mam przyjemność zrecenzować Wam najnowszy numer 60/2016 wrzesień/październik. Magazyn podzielony jest na kilka części:
NEWS: aktualne informacje, ciekawostki, bieżące tematy;
PEOPLE & LIFESTYLE: znane osobistości, tematyka społeczna;
CULTURE: kultura i tradycja państw anglojęzycznych i nie tylko;
LANGUAGE: jak się efektywnie uczyć; tematy związane z nauką języka angielskiego;
SCIENCE: nauka i technika;
CONVERSATION MATTERS: dialogi dla zaawansowanych.

A co znajdziemy w numerze 60?W dziale People and Lifestyle znajdziemy artykuł o Justinie Trudeau, premierze Kanady. Poza tym, możemy dowiedzieć się jak nie wpaść w szał zakupowy i dlaczego zaburzenie polegające na kompulsywnym kupowaniu może być niebezpieczne. Polecam lekturę, szczególnie w okresie okołoświątecznym.

Autorzy gazety przybliżają nam również temat, który w Polsce jest teraz szczególnie często podejmowany. Artykuł o aborcji ukazuje nam różne podejścia do tematu, a także jego historię i związek z polityką.

Artykuł z okładki Australia. Will once in a lifetime be enough? przedstawia powody, dlaczego warto odwiedzić to miejsce. Po przeczytaniu nabrałam ochoty, aby tam pojechać, teraz, natychmiast! Z podróżami związany jest również artykuł o Londynie.
Moją uwagę przykuł także artykuł Holidays with Uncle Sam, w którym dowiemy się skąd wzięły się najważniejsze amerykańskie święta oraz jak wyglądają ich obchody. Niedługo Halloween, warto się czegoś dowiedzieć!


Nie będę Wam opisywać każdego artykułu, miejcie niespodziankę. Może jeszcze kilka słów o samej gazecie. Jej szata graficzna jest bardzo przyjemna dla oka. Design jest przejrzysty, nie ma zbyt wielu zdjęć, które przeszkadzają w czytaniu. Pod każdym artykułem jest słowniczek z wyrazami podkreślonymi w tekście i ich tłumaczeniem. Dzięki temu gazetę mogą czytać nawet ci, którzy nie znają aż tak dobrze języka. 

Mamy również sekcję z gramatyką. W tym numerze można poćwiczyć modal verbs in the past.

Generalnie gazeta bardzo mi się podoba i już nie mogę doczekać się kolejnego numeru. Miłej lektury!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...