Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 16 września 2015

Angielski z kryminałem - "Cold Little Hand"

Dziś wpis trochę inny niż zwykle, gdyż chciałabym Wam zaprezentować aplikacją mobilną, dzięki której możecie uczyć się angielskiego w każdej chwili i w każdym miejscu. Mowa o aplikacji Angielski z kryminałem wydawnictwa EDGARD, która umożliwia naukę słownictwa, poprawę czytania ze zrozumieniem, czy słuchanie czytanego tekstu. Ale po kolei! :)

"Cold Little Hand" to jeden z trzech kryminałów wydawnictwa dostępny jako aplikacja na telefon czy tablet. Historia opowiada o tajnym agencie rozpracowującym kartel handlarzy niezwykle rzadkich książek wartych miliony. Nie będę Wam zdradzać fabuły, dodam tylko, że za darmo możecie pobrać sobie dwa pierwsze rozdziały, a gdy już je przeczytacie, na pewno będziecie chcieli więcej! :)


Jak wygląda aplikacja?

Całość podzielona jest na 4 części: CZYTAJ I SŁUCHAJ, AUDIOSŁOWNICZEK, SŁOWNICTWO oraz ROZUMIENIE TEKSTUCzytaj i słuchaj to właściwy tekst kryminału, podzielony na rozdziały z możliwością ich odsłuchania. Po wyborze danego rozdziału można zacząć czytanie od początku lub od ostatnio czytanego akapitu. Każdy rozdział podzielony jest na akapity, które są podkreślone, gdy czyta je lektor. Trudniejsze słówka są wytłuszczone - po ich naciśnięciu pojawia się tłumaczenie. 


Audiosłowniczek to zbiór wszystkich trudniejszych słówek z wybranego rozdziału. Aplikacja umożliwia wybór kolejności odtwarzania (czy najpierw tłumaczenie, czy słówko) oraz długość pauzy miedzy słówkami. Po wybraniu wszystkich opcji, lektor odczytuje nam listę słówek z tłumaczeniem, którą możemy powtarzać.
Słownictwo to część aplikacji, dzięki której możemy przećwiczyć poznane słówka. Możemy wykonać test z całości lub z poszczególnych rozdziałów. Do wyboru mamy również rodzaj testu (wersja PL  ANG, czy ANG  PL) oraz limit pytań. W wersji ANG → PL możemy spotkać się z takimi ćwiczeniami jak: tłumaczenie usłyszanego słówka na język polski, uporządkowanie par synonimów/antonimów/kolokacji, czy też uzupełnianie luk w tekście.
Wersja PL  ANG umożliwia nam przećwiczenie poznanego słownictwa również poprzez tłumaczenia, uporządkowanie par synonimów/antonimów, czy uzupełnianie luk. 
Rozumienie tekstu pozwala nam na sprawdzenie jak dobrze zrozumieliśmy tekst kryminału. Ponownie, mamy możliwość sprawdzenia swojej znajomości całego tekstu lub poszczególnych rozdziałów. Pojawiają się pytania typu true/false oraz pytania, gdzie trzeba wybrać prawidłową odpowiedź.
Generalnie aplikacja bardzo mi się podoba. Do niewątpliwych zalet zaliczyć można fakt, że można jej użyć zawsze i wszędzie, w niemal każdych okolicznościach. Poza tym, możliwość odsłuchania tekstu przez native speakera z bardzo dobrym brytyjskim akcentem poprawia naszą wymowę i rozumienie ze słuchu. Dodatkowo aplikacja daje możliwość powtarzania i utrwalenia poznanego słownictwa. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie dla osób, których nudzą tradycyjne metody nauki, np. z list słówek. ;) 


Za udostępnienie aplikacji dziękuję wydawnictwu EDGARD


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...