Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 1 października 2017

Kieszonkowce - recenzja gier edukacyjnych wyd. EdgardDziś przychodzę do Was z recenzją - dawno nie było, prawda? Dotyczyć ona będzie serii gier karcianych do nauki angielskiego od wydawnictwa Edgard "Angielski Kieszonkowiec".

Jak podają autorzy, we wspomnianej serii znajdują się karty do nauki nie tylko języka angielskiego, ale również matematyki i rozwijania myślenia logicznego. Wszystkie zostały przygotowane przez specjalistów i zilustrowane przez utalentowanych rysowników. Mnie oczywiście najbardziej zainteresowały te do nauki angielskiego, dlatego dzisiaj przedstawię Wam cztery z nich: Remember & forget, Bitter sweet, What's up oraz Piece of cake.

Dwie pierwsze przeznaczone są dla uczniów w wieku od 9 lat, którzy władają angielskim na poziomie podstawowym.

Remember & forget
Celem gry jest nauka czasowników poprzez zestawianie przeciwieństw. Składa się ona z 55 kart, za pomocą których można zagrać w aż 4 edukacyjne gry towarzyskie: memory, klapek, karuzela, szachraj. Instrukcje dołączone są do zestawu.


Karty mają bardzo ciekawe grafiki, najbardziej urzekł mnie kot w patrze to relax - to work! :D Podoba mi się również to, że występują tutaj czasowniki złożone. Produkt bardzo fajny dla uczniów zaczynających przygodę z angielskim oraz tych bardziej zaawansowanych, którzy chcą odświeżyć sobie czasowniki.Bitter sweet
Mamy tutaj aż 53 karty, których ponownie możemy użyć w 4 grach, identycznych jak w Remember & forget. Różnica jest taka, że zamiast czasowników mamy tutaj przymiotniki. Są to raczej podstawowe słówka, który każdy uczący się angielskiego powinien znać. 

What's up oraz Piece of cake przeznaczone są dla osób od 15 roku życia, których poziom języka oscyluje wokół średnio zaawansowanego i zaawansowanego (B1-C1)

What's up
Talia 54 kart zawiera ponad 600 angielskich zwrotów konwersacyjnych w pytaniach i odpowiedziach. Na kartach przedstawione są krótkie rozmówki. Do każdego zdania mamy do wyboru trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna.Na dole karty maleńką, odwróconą czcionką podane są odpowiedzi, z kolei na odwrocie zamieszczony jest słowniczek. Rozmówki dotyczą sytuacji z życia codziennego takich jak zakupy, umawianie się na randkę lub spotkanie czy udzielanie dobrych rad. Słownictwo jest popularne i bardzo fajnie dobrane.

Piece of cake
Jak sama nazwa nie wskazuje, nie jest to aż taka bułka z masłem :) Jest to quiz karciany, w którym zgromadzono aż 172 angielskie idiomy. Gra odbywa się na identycznych zasadach jak What's up - mamy pytanie i 3 warianty odpowiedzi, z których jedna jest poprawna. Moim zdaniem poziom jest wysoki, a słownictwo wyszukane. Czasami w znalezieniu poprawnej odpowiedzi podpowiadają ilustracje. 


Wszystkie gry występują w sztywnych, kartonowych pudełeczkach. Otwierają się jak zwykła talia kart i niestety muszę stwierdzić, że po kilku użyciach opakowanie się nieco zniszczyło. Jakość kart jest bardzo dobra - są sztywne i śliskie, czcionka jest odpowiednia, wszystko jest bardzo czytelne i rzeczywiście zmieści się do kieszeni. No i oczywiście fantastyczne ilustracje - żywe, kolorowe, przyciągają wzrok, często też bawią. 

Jest to świetna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli, ale również przydatne narzędzie do samodzielnej nauki i powtórek w domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...