Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 26 czerwca 2017

Makeup tutorial - słownictwo związane z makijażemKochani! Wiem, że dłuuugo mnie nie było, ale wracam do Was z nowym postem - tym razem coś bardziej dla Pań :)

Ostatnio moim guilty pleasure stało się oglądanie tutoriali makijażowych na YouTube. Nie, żebym sama specjalizowała się w robieniu makijażu - po prostu lubię patrzeć, jakie cuda może zdziałać trochę pudru i tuszu do rzęs. 

Jeśli tak jak ja lubicie youtuberki-makijażystki, polecam Wam zajrzeć na anglojęzyczne kanały. Jednym z moich ulubionych jest NikkieTutorials i to właśnie nią posłużę się w dzisiejszym poście. 

A będzie to post słownikowy, bo chcę Wam przybliżyć nieco słownictwa związanego z robieniem makijażu. Ot, żebyście wiedziały co robić i czego użyć, gdy już zaczniecie oglądać Nikkie. Zaczynamy!


Pierwszym krokiem jest nawilżenie (moisturizingskóry twarzy. Robimy to za pomocą, a jakże by inaczej, kremu / mleczka nawilżającego (moisturizer):Następnie możemy nałożyć (apply) podkład w płynie (liquid foundation) na policzki, podbródek, nos i czoło. Najlepiej jest go rozprowadzić (to buff in) przy użyciu Beauty Blender'a. Podkład wklepujemy do momentu osiągnięcia pełnego krycia (full coverage):Kolejnym krokiem jest nałożenie korektora (concealer) pod oczy (underneath the eyes): Przechodzimy do makijażu oczu. Na początek, przy użyciu pędzla (brush), należy podkreślić załamanie powieki (set the crease) oraz wewnętrzny kącik oka (inner corner) przy użyciu najjaśniejszego cienia do powiek (eye shadow):Następnie, przy użyciu wybranych cieni z palety (palette), nakładamy (put on) kolejne kolory na powiekę (lid): W kolejnym kroku zajmujemy się rzęsami (lashes). Na początek używamy tuszu  do rzęs (mascara), a następnie, dla jeszcze lepszego efektu, możemy przykleić sztuczne rzęsy (false eyelashes):W następnej kolejności twarz należy wykonturować (to contour). Konturowanie (contouring) odbywa się w trzech krokach: nałożenie bronzera (bronzer powder), nałożenie różu (blush) oraz nałożenie rozświetlacza (highlighter):Ostatnim już krokiem jest pomalowanie ust (lips). Na początku nakładamy kredkę (lip pencil), następnie pomadkę (lipstick) i błyszczyk (lip gloss). 
To tyle na dzisiaj, Mam nadzieję, że Wam się podobało. Cały filmik z makijażem znajdziecie pod tym LINKIEM. Koniecznie dajcie znać w komentarzach co myślicie o tego typu wpisach. Pozdrawiam, bye bye! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...