Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 28 lutego 2017

Polonsky Speaking for Matura - recenzja

Dziś przychodzę do Was z recenzją. I to nie byle jaką i przede wszystkim - nie byle czego! Ostatnio miałam przyjemność wejść w posiadanie książki wyjątkowej. Książki pożądanej przez wielu. I przede wszystkim - książki dotychczas niespotykanej!

Mowa o pozycji Polonsky Speaking for Matura autorstwa Romana Ociepy i Karoliny Ostrowskiej-Wawryniuk. Jest to podręcznik przeznaczony do pracy z maturzystami na poziomie B1 oraz B2, którzy przygotowują się do ustnej matury z języka angielskiego.
źródło

Na początek nieco o formie książki. Ma ona 128 stron, jest formatu A4, a jej kartki złączone są praktyczną spiralą, dzięki której jest idealna do kopiowania. Wnętrze książki jest czarno-białe, zapewniające nam wygodę kserowania. Kartki są tak grube, gładkie i miłe w dotyku, że nie pozostaje nic innego jak tylko wertować książkę w tą i z powrotem! Na samym końcu ma dwie zakładki podtrzymujące zestawy egzaminacyjne, dzięki którym na pewno ich nie pogubimy. Jeśli chodzi o wnętrze - książka składa się z dwóch głównych części: Teacher's Notes, czyli wskazówek dla nauczycieli oraz Material for photocopying, czyli ćwiczeń do kopiowania.
Część Teacher's Notes składa się z 8 sekcji, z których każda porusza inny aspekt egzaminu. Znajdziemy tutaj: 
  • Introductory Questions,
  • Conversation with role-play, 
  • Describing the picture, 
  • Commenting on the picture, 
  • Talking about your present preferences and habits, 
  • Narrating a past event, 
  • Choosing an option based on visual prompts, 
  • General questions.

Każda sekcja zawiera 5 zadań o różnym stopniu trudności, czyli dla każdego coś dobrego. Każde ćwiczenie posiada dokładny rozkład jazdy, tzn. opis z której strony skopiować ćwiczenia, jak podzielić uczniów, co im powiedzieć - dosłownie wszystko wypunktowane! 


Na końcu sekcji mamy przydatne wyrażenia i wskazówki, a z boku każdego zadania rysunki przedstawiające formę pracy, orientacyjny czas i poziom trudności.Ćwiczenia są zróżnicowane. Mamy tutaj dialogi, opis obrazka lub jego części, uzupełnianie ramek wyrażeniami, uzupełnianie brakujących słów, formułowanie pytań i wiele wiele innych.Do książki dołączonych jest 5 zestawów kart egzaminacyjnych z wersją dla ucznia i nauczyciela - czyli w praktyce 10 kart. Są one kolorowe i laminowane, więc szybko się nie zniszczą. 
Pozycja Polonsky Speaking for Matura to zestaw fantastycznych materiałów nie tylko dla maturzystów, gdyż skorzystać może z niego każdy na poziomie językowym B1-B2. Książka jest starannie przemyślana i dopracowana w najmniejszych szczegółach. Ze swojej strony mogę Was tylko zachęcić do wejścia z nią w bliższy kontakt. :) Ja na pewno z niej skorzystam i myślę, że moi uczniowie również. 

Tę książkę oraz pozostałe pozycje autorów możecie znaleźć pod linkiem: LINK. Zachęcam do klikania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...