Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 11 lutego 2017

ENGLISH MATTERS 62/2017 + wydanie specjalneNowe wydanie English Matters styczeń/luty 2017 przyszło do mnie razem z dodatkiem specjalnym "Focus on Speaking". Dziś zatem trochę dłuższy opis tego, co znajdziemy w środku.

Nowe wydanie magazynu przyciąga bardzo brytyjską okładką z Big Benem w strugach deszczu. O Big Benie przeczytamy artykuł ze strony 23, który dotyczy jego historii, kilku ciekawostek i faktów oraz odniesień do popkultury. 

W dziale People and Lifestyle znajdziemy artykuł dotyczący gospodarowania domowym budżetem. Jak dzielić się pieniędzmi w związku? Jak zaplanować wspólne wydatki? Na te pytania odpowiada autor artykułu, który mnie jako świeżo upieczonej żony bardzo dotyczy :)

Dalej mamy artykuł o Patrice Bart-Williams, gwieździe muzyki sweggae. Nie znacie? Ja też nie znałam przed przeczytaniem, człowiek uczy się całe życie :) Następnie wywiad z Susanną Zaraysky - poliglotką znającą 10 języków. Dowiemy się, który język zna najlepiej, a który jest najtrudniejszy i jak w ogóle jest możliwe znać tyle języków na raz!

Moją uwagę przyciągnął również artykuł "How much culture is there in languages?". W czasie studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym miałam przedmiot "Kulturowe uwarunkowania biznesu międzynarodowego", na którym uczyliśmy się m.in. o tym jak język wpływa na postrzeganie danej kultury. W artykule potwierdzone zostało to, czego nas uczono na studiach - język określa daną kulturę i jest jej nieodłącznym elementem. Zachęcam do lektury.

W dziale Conversational matters poznamy fenomenalne phrasal verbs, których nikt nie lubi. Ja też nie.

No dobra, a co w dodatku specjalnym? W całości skupia się on na mówieniu. Dowiemy się, jakie typowe błędy popełniają Polacy uczący się angielskiego, jak przełamać bariery w mówieniu oraz co zrobić, by mówić lepiej.

W jednym z artykułów czytamy "there are many ways to help yourself out, taking control of your own learning, and self-correction is one of them". No właśnie, aby dobrze mówić musimy być świadomi swoich błędów i je naprawiać.

Co więcej w dodatku specjalnym? No np. lista aplikacji na smartfony, które pomogą opanować wymowę, kilka wskazówek jak przełamać lody podczas rozmowy z nieznajomym, oraz moje ulubione - jak opanować idiomy! Część wskazówek pokrywa się z tym, co zawarłam w moim e-booku - zapraszam do zapisania się na newsletter :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...