Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 10 grudnia 2016

ENGLISH MATTERS 61/2016

Dopiero dziś mam trochę czasu, aby przyjrzeć się dokładnie magazynowi ENGLISH MATTERS, wydanie listopad/grudzień.Moją uwagę od razu przykuła okładka z kołem ratunkowym, odnoszącym się do 30 trików gramatycznych ratujących życie, dlatego od nich zacznę. Na 5 stronach wymienionych zostało 30 wskazówek, które pomogą uczącym w przełamaniu bariery. Mamy tutaj na przykład wyjaśnioną różnicę pomiędzy I do oraz I am doing, dlaczego nie należy mylić can z be able to, czy też na czym polega struktura be something done. Generalnie mamy tutaj najbardziej problematyczne tematy podane w pigułce. Bardzo przydatne!Co więcej znajdziemy w tym numerze? Między innymi bibliografię Toma Hiddlestona oraz artykuł o JoJo Moyes. Wywiad z Panią Moyes czytałam z wielkim zaciekawieniem, gdyż po prostu uwielbiam jej książkę "Zanim się pojawiłeś". Przeczytałam ją jednym tchem i płakałam jak bóbr! :) Miło było więc poczytać trochę o autorce i jej powieściach.

Bardzo ciekawy jest dział Conversation Matters. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych zwrotów przydatnych na zakupach. Idealne na czas przedświąteczny! Dalej mamy artykuł o dwóch znanych miastach Wielkiej Brytanii - Oxford i Cambridge. Poznajemy ich historię, atrakcje, absolwentów uniwersytetów i porównanie, które miasto ma więcej do zaoferowania. 

W dziale Leisure natomiast mamy artykuł o powstawaniu nowych utworów bazujących na tych starych. Opisano najbardziej znane remixy starych hitów, takich jak Message in the bottle, Fast Car, Ain't Nobody (Loves me Better). Możemy dowiedzieć się, kto jest oryginalnym wykonawcą utworu, czy ile powstało coverów.

A więc będąc w tym temacie, na zakończenie mam dla Was utwór - w oryginale, nie żaden remix, mojego ukochanego The Police i Stinga. Dajcie znać, który artykuł podobał Wam się najbardziej! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...