Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 21 grudnia 2016

Baśnie Hansa Christiana Andersena z angielskim

Jeśli jeszcze wahacie się, czy wziąć udział w KONKURSIE ŚWIĄTECZNYM 2K, ten wpis jest dla Was! Jedną z nagród do wygrania są Baśnie Hansa Christiana Andersena z angielskim, zbiór opowiadań wydawnictwa poltext

poltext.pl


Które konkretnie baśnie znajdują się w książce? Zbiór tworzą: "Choinka", "Dziewczynka z zapałkami", "Królowa Śniegu", "Nowe szaty cesarza", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Dzielny ołowiany żołnierzyk", "Krzesiwo" oraz "Słowik".

Na pewno znacie wszystkie lub większość z baśni, ale czy mieliście okazję zapoznać się z nimi po angielsku? Nie sądzę, a warto, gdyż baśnie Andersena wywarły ogromny wpływ na słownictwo i idiomy wielu języków - przykładem może być ugly duckling - brzydkie kaczątko.

Książka oparta jest na oryginalnych tekstach baśni. Każda baśń zawiera słowniczek z objaśnieniem trudniejszych wyrazów zaznaczonych w tekście. Na końcu opowiadania znajduje się krótki test sprawdzający stopień rozumienia tekstu.W każdym rozdziale znajdziemy również sekcje O słowach, poświęconą poszerzeniu słownictwa z danej dziedziny, oraz Gramatykę, w której omówiono wybrane zagadnienia. Dociekliwi mogą zajrzeć również do komentarza do wybranych tematów związanych z kulturą i historią

Na końcu każdego działu są też ćwiczenia na słownictwo i gramatykę oraz krzyżówkaNa końcu książki znajdziemy słowniczek oraz klucz odpowiedzi do ćwiczeń .Przyznam szczerze, że książka zrobiła na mnie duże wrażenie, jest to idealna pozycja na zimowe wieczory. Opowiadania Andersena są ponadczasowe i trudno wyobrazić sobie bez nich dzieciństwo. Warto zatem zanurzyć się w lekturze, przenieść się do świata baśni i przy okazji pouczyć się angielskiego!

Przypominam, że książkę możecie wygrać w konkursie, klikajcie na grafikę, by poznać szczegóły:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...