Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 10 października 2016

Drugie urodziny bloga - podsumowanie i plany na przyszłość

Sto lat, sto lat, niech żyje żyje nam! A kto? Specyfika Języka :)
Drodzy czytelnicy, właśnie minęły dwa lata od pierwszego posta na moim blogu. Jest to doskonała okazja na małe podsumowanie i na zastanowienie się, co dalej. 


To niesamowite, jak ten czas szybko leci! Przecież tak niedawno publikowałam wpis z podsumowaniem pierwszego roku blogowania, a tu już druga rocznica! Specyfika Języka stała się w tym czasie nieodłącznym elementem mojego codziennego życia. Codziennie staram się poświęcić chociaż chwilę na sprawy blogowe, a jeśli akurat nie publikuje artykułu, to staram się utrzymywać z Wami kontakt na Facebooku.

Co się działo przez ten rok? Nowe posty, klika konkursów i recenzji, mnóstwo dobrej energii!

Liczby i statystyki:
  1. Opublikowałam 68 postów, w tym 5 recenzji i 9 wpisów w ramach akcji W 80 blogów dookoła świata.
  2. Otrzymałam łącznie 407 komentarzy, a mój blog wyświetlono 53 756 razy.
  3. Największą popularnością w ostatnim roku cieszył się post Francuski od kuchni, który wyświetlono 1387 razy. 
  4. W promowaniu bloga najbardziej pomógł mi mój fanpage na Facebooku, którego założyłam 26.10.2014, czyli dokładnie 3 tygodnie po założeniu bloga. Dziś liczy on 1343 fanów, którym dziękuję i których pozdrawiam! :)
  5. Zorganizowałam 2 konkursy.

Co się zmieniło?
Na pewno wygląd bloga. Powstało nowe logo, pasujące do tematyki. Mam również więcej fanów, którzy coraz chętniej komentują - dzięki!

Co mogę zrobić lepiej?
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie wszystko na moim blogu było i jest idealne. Co chciałabym zmienić? Na pewno częstotliwość publikowania wpisów. Muszę znaleźć więcej czasu, by publikować więcej i lepiej - przecież tak to lubię! Czy coś jeszcze? Tutaj moim drodzy zostawiam Wam wolną rękę - zapraszam do komentowania i pisania co zmienić, by było lepiej.

A za rok od dzisiaj...
życzyłabym sobie więcej wartościowych postów, więcej fanów zaangażowanych w życie bloga i głowy pełnej pomysłów. 

Dziękuję wszystkim, którzy zaglądają na bloga. Bez Was przecież prowadzenie go nie miałoby sensu! Dziękuję również fantastycznej grupie Blogerów Językowo-Kulturowych. Za przyjęcie do grupy, możliwość zaangażowania się w super akcje, za wsparcie i dobre rady i ogólnie za to, że jesteście! Może ostatnio nie byłam bardzo aktywna, ale obiecuję poprawę!


Pozdrawiam i mam nadzieję, że spotkamy się w tym samym miejscu za rok :)


2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...