Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 5 grudnia 2015

Recenzja aplikacji Angielski Gramatyka oraz iFiszki+ Angielski

Dziś chciałabym zaprezentować Wam dwie aplikacje mobilne, dzięki którym możecie podszkolić znajomość angielskiego słownictwa i gramatyki. Mowa o aplikacjach Angielski Gramatyka oraz iFiszki+Angielski, które miałam okazję ostatnio przetestować dzięki wydawnictwu Edgard.
Angielski Gramatyka to, jak sama nazwa wskazuje, aplikacja przeznaczona do nauki gramatyki na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym. Nie jest to nauka od podstaw, także zasady gramatyczne i całą "teorię" powinniście już znać, zanim zdecydujecie się na pobranie aplikacji. Do wyboru mamy 4 opcje: Nauka, Powtórka, Test, oraz Postępy

Opcja Nauka zawiera około 900 ćwiczeń podzielonych na 33 zagadnienia gramatyczne, takie jak między innymi części mowy (rzeczownik, czasownik, zaimek, przyimek, itp.), czasy, czasowniki modalne, tryby warunkowe, tworzenie pytań, mowa zależna, strona bierna, i inne. Każde zagadnienie podzielone jest na kilka zestawów pytań. W każdym zestawie znajdują się m.in. pytania typu true/false, wielokrotnego wyboru, czy też wymagające wpisania poprawnej odpowiedzi:Pytania, na które nie udało nam się poprawnie odpowiedzieć, lądują w sekcji Powtórka, gdzie możemy je jeszcze raz przećwiczyć. Dodatkowo naszą wiedzę możemy przetestować - do tego służy zakładka Test, gdzie wymieszane są ćwiczenia z różnych zagadnień. Aplikacja umożliwia nam również sprawdzenie stopnia swojego opanowania materiału w zakładce Postępy, gdzie widzimy procent poprawnych i błędnych odpowiedzi, liczbę rozwiązanych ćwiczeń, liczbę ćwiczeń do powtórki oraz ilość spędzonego czasu.

Dla kogo?
Myślę, że dla wszystkich tych, którzy chcą potrenować swoją gramatykę, a nie lubią ślęczeć nad książkami. Aplikacja jest o tyle dobra, że umożliwia naukę o każdej porze i w każdym miejscu. Kurs pozwala nie tylko przećwiczyć przeróżne zagadnienia, ale je również utrwalić dzięki powtórkom i testom. 
Druga aplikacja, z którą chciałabym Was zapoznać, to iFiszki+ Angielski. Tym razem do czynienia mamy ze słownictwem w formie e-fiszek :) Zestaw startowy (160 słówek na poziomie średniozaawansowanym plus czasowniki nieregularne) jest darmowy, natomiast kolejne zestawy są do kupienia za 14,99 PLN. Tutaj również aplikacja podzielona jest na kilka zestawów tematycznych, takich jak: W podróży, Idiomy, Phrasal verbs, Business English, Czasowniki nieregularne, i inne. Do wyboru mamy następujące opcje: Nauka, Powtórka, Postęp nauki, Menedżer słówek, Test, oraz Audio Kurs


Opcja Nauka zawiera słówka z różnych tematów, wraz z tłumaczeniem oraz przykładem użycia. Dodatkowo, do każdego słówka dołączone jest nagranie wymowy. Przy każdym słówku mamy możliwość zaznaczenia Znam lub Nie znam. Te, których nie znamy, lądują do Powtórki

   

Opcja Menedżer słówek umożliwia dodawanie nam własnego słownictwa, dzięki czemu nasza baza może być nieograniczona. Opcja Test pozwala nam utrwalić poznany materiał, a statystyki dostępne w opcji Postęp nauki dostarczają nam informacji o tym, ile słówek zapamiętaliśmy. Dodatkowo istnieje też opcja Audio Kursu, gdzie fiszki są czytane przez lektora. 

Dla kogo?
Ponownie, dla tych, którzy chcą wzbogacić swoje słownictwo, a nie chcą wszędzie nosić przy sobie pudełka z fiszkami :)


Takie aplikacje mobilne to naprawdę wygodny sposób na naukę języka. Polecam szczególnie tym, którzy wolą smartphony od książek  Żałuję, że nie było takich rzeczy, gdy zaczynałam naukę języka - na pewno byłoby to duże ułatwienie! :)

3 komentarze:

 1. Lubię się uczyć z tradycyjnymi fiszkami, więc chętnie wypróbuję też tę aplikację :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam! :) Tym bardziej, że telefon zabieramy wszędzie, a fiszki niekoniecznie :)

   Usuń
 2. Mam aplikację iFiszki i uważam, że jest to świetny sposób na naukę. Raz, że jest wygodniej, bo nie trzeba nosić ze sobą pudełka no i system automatycznie ustala nam powtórki, więc jest to dobra motywacja dla leni. Jednak najważniejsze jest dla mnie to, że od razu mamy wymowę zarówno słówka jak i zdania.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...