Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 13 grudnia 2015

Angielski Nauka słówek metodą MultiWords

Dziś chciałabym przedstawić Wam recenzję jednego z kursów językowych oferowanych przez Multikurs.pl. Chodzi o kurs Angielski Nauka słówek metodą MultiWords, czyli  skupiającej się na nauce wymowy, pisowni, zagadnień gramatycznych i praktycznej komunikacji. 

Nauka słówek z kursem jest bardzo intuicyjna. Do wyboru mamy różne poziomy zaawansowania, od A1 do C2. Oprócz nauki nowego materiału do wyboru mamy opcje takie jak Utrwalenie, Menadżer słówek, Gry, czy Fiszki.

Nauka słówek podzielona jest na 32 kategorie, z kolei każda kategoria podzielona jest na poziomy zaawansowania i podkategorie. Mamy tutaj kategorie takie jak np. dom, sport, wygląd zewnętrzny, edukacja, zdrowie, i inne. 

Po wybraniu danej kategorii, podkategorii i poziomu zaawansowania możemy zdecydować, czy chcemy, żeby kurs zaprezentował nam słówka, a my je zapamiętamy, czy chcemy słówka przećwiczyć. Do dyspozycji mamy przeróżne ćwiczenia, między innymi dopasowanie słów do ilustracji, tłumaczenia zdań, czy wpisywanie słówek w luki. Oczywiście każdego słówka możemy posłuchać oraz zobaczyć jego użycie w zdaniu.

Słówka możemy sobie organizować w Menadżerze słówek, tzn. grupować je na te, które już znamy, te, których musimy się douczyć. Poza tym, możemy się uczyć dzięki opcji Gry, gdzie do wyboru mamy Memory i Szukanie słów. Również bardzo fajną i przydatną opcją są Fiszki, które możemy sobie w każdej chwili wydrukować.

Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia swoich postępów w nauce. Tabela ze statystykami pokazuje nam, ile nowych słówek poznaliśmy. Możemy sobie nawet wydrukować certyfikat z danego poziomu po wykonaniu 60% kursu i zdaniu testu :) Również co ciekawe, możemy ustalić sobie cel dnia, np. rozłożyć powtórki na 10 dni po 100 słówek dziennie. Taka motywacja dla osób, które lubią sobie planować :) Co więcej, istnieje możliwość rywalizacji z innymi uczestnikami kursu, dzięki rankingom użytkowników.

Czy warto? Myślę, że taki kurs to fajna sprawa dla osób, które chcą nauczyć się nowych słówek, a czują że tradycyjne metody są nieefektywne. Kurs ma wiele zalet, oferuje mnóstwo słówek do nauki, ćwiczenia są różnorodne, materiał opracowany jest profesjonalnie i, co najważniejsze, możemy skorzystać z wersji demo przed zakupem. Możemy nauczyć się pisowni i wymowy, oraz powtarzać słówka wszędzie, gdzie jest Internet :) Wady? Na pewno to, że kurs możemy kupić w systemie abonamentowym, czyli na 3 miesiące, 6 miesięcy, lub rok. Poza tym, jeśli jesteście zwolennikami tradycyjnych kursów językowych, takie rozwiązanie może Wam nie odpowiadać. 

Jak wiadomo, bez naszego zaangażowania żaden kurs na świecie nie sprawi, że nagle opanujemy całą masę słówek. Ale jeśli mamy chęć i motywację (lub np. takie postanowienie noworoczne), ten kurs może być pomocny. Generalnie polecam wypróbowanie :)

2 komentarze:

  1. Ciekawa metoda. Ciągle wymyśla się nowe metody, która jest lepsza. Najszybsza, choć niepełna jest moim zdaniem nauka na żywo w Anglii lub w Niemczech jeśli chcemy poznać niemiecki.
    Pozdrawiam
    Bea : http://niemieckiwdomu.pl

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...