Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 11 października 2015

Pierwsze urodziny bloga!
Kochani czytelnicy, Specyfice Języka właśnie stuknął roczek! Przyszedł więc czas na małe podsumowanie :)
Dobrze pamiętam ten dzień. Niedziela, październikowe popołudnie, słoneczna pogoda. Właśnie wtedy postanowiłam, że czas wdrożyć swoje plany w życie - zaczynam pisać bloga! Ok, ale o czym? Ha, wiedziałam, że o angielskim, bo przecież po 5 latach studiów powinnam się znać. Ale jak to zrobić, żeby mój blog nie zginął w czeluściach Internetów, tylko jakoś się wyróżniał? Zrobiłam mały research w sieci i znalazłam! A właściwie nie znalazłam - żadnego bloga poświęconego idiomom. Dlaczego więc nie? Zawsze miałam z nimi problem, może więc komuś się coś z moich pomysłów przyda.

No dobra, jest pomysł, teraz jaka nazwa? Hmmm... wpisałam "idiom" w Google, pierwsza strona - Wikipedia: 
Idiom, idiomat, idiomatyzm (z łac. idioma – „specyfika języka, osobliwości językowe”; od gr.: idiōma, dop. idiōmatos – „specyficzna cecha; właściwość” od idiousthai – odpowiedni; ídios – „własny; prywatny; swoisty”)
Specyfika języka! Czemu nie! I w taki oto sposób powstał mój blog :)

Początkowo bałam się, że po kilku wpisach stracę zapał. Ale nic bardziej mylnego :) Pisanie postów stało się integralną częścią mojego życia i sprawia mi ogromną przyjemność. Cieszę się, że mogę podzielić się moimi pomysłami z kimś, kogo to interesuje. Każda odsłona bloga cieszy a każdy miły komentarz dodaje skrzydeł. Mam nadzieję, że blog będzie się prężnie rozwijał przez kolejne lata, a czytelników wciąż będzie przybywać :)


Dobra, starczy tych smętów, przejdźmy do konkretów. Jak wyglądał ten rok? Kilka faktów:

 1. Opublikowałam 44 posty, w tym 1 recenzję, 5 wpisów w ramach akcji W 80 blogów dookoła świata, 3 wpisy w ramach akcji Miesiąc Języków.
 2. Otrzymałam łącznie 227 komentarzy, a mój blog wyświetlono 22 753 razy.
 3. Największą popularnością cieszył się post Stare ale jare bajki amerykańskie, który wyświetlono 1410 razy. Był to również najczęściej komentowany post ze wszystkich :)
 4. Najmniej popularnym postem jest natomiast Świąteczne kartki z idiomami, wyświetlono go tylko 52 razy :(
 5. W promowaniu bloga najbardziej pomógł mi mój fanpage na Facebooku, którego założyłam 26.10.2014, czyli dokładnie 3 tygodnie po założeniu bloga. Dziś liczy on 750 fanów, którym dziękuję i których pozdrawiam! :)
 6. Zorganizowałam 1 konkurs z okazji 500 fanów na Facebooku.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy zaglądają na bloga. Bez Was przecież prowadzenie go nie miałoby sensu! Pozdrawiam i mam nadzieję, że spotkamy się w tym samym miejscu za rok :)


13 komentarzy:

 1. Życzę dużo czasu na nowe wpisy i masy czytelników, chcących komentować! :) Lubię tutaj do Ciebie zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaaa i w Lipsku jesteś?! Zazdroszczę tego niemieckiego na co dzień :)

   Usuń
  2. Dziękuję za miłe słowa :) Tak, w Lipsku :) Mnie ten niemiecki na co dzień trochę przyprawia o zawrót głowy, na szczęście większość rozmawia po angielsku :D

   Usuń
 2. Gratulacje! To strasznie fajne uczucie, jak człowiek zrobi sobie takie podsumowanie i zobaczy, co udało mu się do tej pory zdziałać :). Mam nadzieję, że mimo intensywnego czasu nie porzucasz blogowania :P?

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje! Ja jestem wierną fanką i spokojnie poczekam aż wrócisz do częstszego blogowania

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje! Piękne statystyki! Życzę powodzenia na kolejne długie lata :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję :)
  Zapału i czasu do dalszego blogowania ci życzę :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...